Шампион 2006 (сн. БФБ)

Косьо Паисиев с трипъл-дабъл, Шампион 2006 би Атлетик

March 26, 2021 | Bgbasket.com

Шампион 2006 постигна четвърта победа от началото на сезона в западния регион на ББЛ А група. Тимът спечели дербито в дъното на класирането, след като се наложи над Атлетик с 83:72, като компенсира многото си грешки с по-добри изяви в подкошието.

След тази среща и двата отбора са с баланс 4-17 на последните две места в подреждането.

Само за няколко минути Шампион 2006 натрупа двуцифрена разлика, а след десет минути игра водеше с 22:13. Вторият период бе доста по-равностоен. На няколко пъти символичните гости се доближаваха на 5 точки от своя съперник, който обаче на почивката отново имаше солиден аванс – 45:35.

Баскетболистите на Александър Алексиев започнаха много силно второто полувреме и дръпнаха с 22 точки, а последната четвърт започна при 66:48 в тяхна полза. Атлетик обаче не се отказа и успя да свали изоставането си само до 7, но Шампион 2006 не допусна пълен обрат и удържа водачеството си до последно.

Мартин Тодоров бе най-резултатен за победителите с 29 точки и 9 борби. Константин Паисиев направи трипъл-дабъл от 18 точки, 16 борби и 10 асистенции. Константин Дочев добави 17 точки.

За Атлетик Радослав Йорданов бе над всички с 27 точки, Александър Димитров се отчете с 16 и 13 борби.