Шампион 2006

Шампион 2006 си тръгна с лесна победа от Пловдив

October 16, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 стартира ударно новия сезон в женската А група. Момичетата на Лъчезар Коцев отказаха Академик Пловдив със 77-48 в мач от първия кръг. В зала „Олимпиада“ столичанки убиха интригата още през първото полувреме, спечелено с 38-17. На 24 октомври (неделя) Шампион ще бъде домакин на Локомотив София, а състезателките на Елена Петрова ще гостуват на Славия.

Слабата резултатност излезе на преден план още в началото и това оказа сериозно отражение върху резултата. Все пак гостите се ориентираха по-бързо и намериха начин да дръпнат в резултата с добри изяви на Микаела Дамянова и Ванина Василева, за да се изстрелят с 8 точки в края на първата част.

Ниската резултатност се запази и през втората четвърт, но това не попречи на столичанки да бъдат по-настоятелни с помощта на Елена Димова, Диана Нестерова и Василева, които направиха аванса им двуцифрен. От своя страна домакините не намериха достатъчно аргументи да отговорят и техните съпернички поведоха с 38-17 на полувремето.

След подновяването на играта Шампион продължи да доминира и не допусна срив в своята игра.

Ванина Василева бе най-добра за победителките с 18 точки и 11 асистенции. По 10 реализираха Микаела Дамянова и София Александрова, като първата се отчете и с 6 борби.

Десислава Хилендарова се отчете с 14 точки и 7 борби за пловдивчанки.