Шампион 2006

Точка не достигна на Шампион 2006 в мача за бронзовите медали

April 21, 2021 | Superbasket.bg

Славия спечели с точка над Шампион 2006 54-53 във втория мач за третото място, изигран в зала „Триадица“. Така те спечелиха серията с 2-0 успеха срещу състезателките, водени от Лъчезар Коцев. По този начин Славия завоюва второ отличие през сезона, след като през март спечелиха и бронзовите отличие за Купата на България.

Смяната на водачеството бе на дневен ред през цялата първа част, като нито един от двата тима не успя да се отскубне. В нейния край обаче кош на Виолета Григорова помогнаха на символичните гости да излязат с точка напред.

Тенденцията се запази и през втория период, както и ниската резултатност. В следващите минути Мария Делчева и Елена Димова си разменяха точни стрелби. Въпреки това историята от края на първата десетка се повтори и в заключителните минути на полувремето, когато Добромира Чанева взе нещата в свои ръце и оформи 30-28 в полза на символичните домакини.

Ниската резултатност излезе на преден план и при подновяването на играта, но това не попречи на „белите“ да обърнат хода на събитията с помощта на Валерия Алексиев и Димова. До края на третата четвърт Шампион не успя да навакса своето изоставане и бронзовият медалист за Купата на България поведе с 6 точки. В последните 10 минути Славия не допусна обрат и до края удържа успеха.

Валерия Алексиева реализира 17 точки за победителките, Елена Димова добави 14 и 10 борби. Вероника Джикова записа 10, 12 овладени под двата ринга топки и 8 асистенции.

Мария Делчева отговори с 19 точки за Шампион, Микаела Дамянова има 12 и 9 борби, Добромира Чанева остана с 10 и 9 овладени под двата ринга топки.