БФБ
БФБ

Четвърто място за Шампион 2006 в първото участие във Финална четворка за Купата

March 10, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 отстъпи на Славия в мач за бронзовите медали в турнира за Купата на България. Славия се наложи над Шампион 2006 с 69-45 в мача за третото място. В зала „Триадица“ първото полувреме предложи доста интрига, но в „белите“ нанесоха своя удар в третата четвърт, спечелена с 26-9. Така славистките защитиха бронзовите отличия. За момичетата на Лъчезар Коцев това бе първо участие във Финалната четворка на надпреварата.

Хаосът присъстваше в редиците и на двата тима, като грешките излязоха на преден план. Валентина Веселинова бе най-дейна за символичните домакини, докато от другата страна най-често отговаряха Добромира Чанева и Калина Иванова. Така след 10 минути игра на светлинното табло бе изписано 16-16.

Срещата продължи в същия дух през втората част. Двата отбора се надлъгваха и играеха доста агресивно в дефанзивен план. Въпреки това Вероника Джикова се разигра в края на полувремето и позволи на „белите“ да поведат с 29-28 на голямата почивка.

При подновяването на играта индивидуални изпълнения на Микаела Дамянова помогнаха на символичните гости да обърнат хода на събитията в своя полза. Славистките включиха на съвсем друга скорост и довършиха третия период с мощна серия от 25, дело на Валерия Алексиева, Елена Димова, Веселинова и Джикова, за да се изстрелят с 18 точки. В последната десетка не се случи нищо по-интересно и двата отбора доиграха спокойно мача.

Валентина Веселинова и Валерия Алексиева бяха над всички за победителките с по 17 точки. Вероника Джикова записа дабъл-дабъл от 13 и 12 борби, които допълни с 5 откраднати топки.

Виктория Иванова отговори с 12 точки за Шампион.