Шампион 2006

Шампион 2006 продължава без грешка във Втората тройка на женското първенство

March 19, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 триумфира за трети пореден път във Втората тройка от женската А група. Баскетболистките на Лъчезар Коцев отказаха Черно море Одесос с 84-40 в мач от шестия кръг. В зала „Триадица“ столичанки решиха всичко още през първото полувреме и така нанесоха втора поредна загуба на варненки. Участникът в Купата на Бълария вече се намира на върха в класирането и има на сметката си пълен актив от три победи, докато момичетата на Венцислав Гечев са последни с един успех и две поражения. Двата тима ще изиграят още един мач помежду си.

Домакините наложиха тотален превес още в началото на мача и след 10 минути игра поведоха с 13 точки. През втората столичанки бяха още по-убедителни и на полувремето светлинното табло светеше при 47-19 в тяхна полза. При подновяването на играта Шампион продължи да доминира и доигра спокойно мача.

Симона Симеонова и Мария Делчева станаха най-резултатни за победителките с по 12 точки, по 10 добавиха Ванина Василева и Виктория Иванова, която овладя и 6 борби.

Никол Божилова отбеляза 15 точки за Черно море.