Мартин Тодоров с 30 точки (сн. БФБ)

Силна четвърта част носи пети успех за юношите на Шампион 2006

April 25, 2021

Юношите на Шампион 2006 губеха с пет точки разлика преди последната част в мач номер 12 за сезона в Елитната група за тази възраст в регион Запад. Съперник бе Рилски спортист, а резултата след 30 минути 40-45. Точно тогава дойде момента за възпитаниците на Александър Алексиев и след много силни изяви както в нападение, така и в защита Шампион 2006 обърна за крайното 66-57.

Мартин Тодоров бе най-резултатен с 30 точки, Никола Давидов добави 15, Константин Дочев и Косьо Паисиев завършиха съответно със 7 и 6 точки.

Победата задържа Шампион 2006 в четворката с актив от 5 победи и 7 загуби. Предстоят две срещи до края на редовния сезон, а в мачовете срещу Рилски спортист отново и Балкан ще се реши и къде тимът ще завърши преди следващата фаза от шампионата за юноши.