Шампион 2006

Втора поредна победа за Шампион 2006 при жените

December 04, 2021 | Superbasket.bg

Шампион 2006 спечели за втори последователен път в женската А група. Момичетата на Лъчезар Коцев се наложиха над Локомотив София с 62-52 в мач от седмия кръг. В зала „Триадица“ Шампион държеше нещата под свой контрол през повечето време от мача и по този начин състезателките на Лилия Георгиева сгрешиха за пети пореден път в българския елит.

Шампион вече има три успеха и три поражения, като продължава да се намира на четвъртата позиция в подреждането, а „железничарките“ все още не знаят какво е победа след пет изиграни кръга. Утре (неделя) Локомотив ще гостува на Академик Пловдив в отложен двубой от третия кръг, докато на 11 декември (събота) Шампион ще приеме Монтана 2003.

Двата отбора дадоха заявка за интригуващ мач и лидерството често сменяше своя автор в началото. В този момент Микаела Дамянова демонстрира на какво е способна в нападение и почти сама помогна на гостите да развалят статуквото, повеждайки с 5 точки в края на първата част.

Точните стрелби на Виктория Иванова, Антония Филипова и Александра Тодорова направиха така, че Шампион да направи преднината си двуцифрена през втората четвърт. Елеонора Петкова се постара да даде известен импулс на домакините, но нов кош в края на полувремето от страна на Иванова фиксира 36-27 в полза на техните съпернички.

На старта на второто полувреме отговорността в нападение падна върху плещите на Елена Димова, Дамянова и Иванова, които позволиха на своя отбор да поддържа стабилна преднина. До края на предпоследната десетка „железничарките“ не намериха верния ритъм и гостите се радваха на актив от 11 точки.

Резултатността драстично намаля в последните 10 минути, но това не попречи на Шампион да играе ролята на лидер. Новакът в първенството се стегна и с общи усилия на Маргарита Иванова и Петкова съкрати изоставането си само до 6 точки при по-малко от 3 минути до края. В този момент Дамянова и Филипова се намесиха с по един кош, с което сложиха точка на спора.

Елена Димова бе най-добра за победителките със 17 точки и 11 борби, Микаела Дамянова записа 16 и 16 овладени под двата ринга топки, както и 5 асистенции. Антония Филипова има 13 и 7 овладени под двата коша топки, Виктория Иванова приключи с 10 и 6 борби.

Елеонора Петкова отговори с 15 точки за Локомотив, Гергана Цекова финишира с 12 и 10 борби.