Шампион 2006

Първи успех за Шампион 2006 във втората фаза

January 08, 2022 | Superbasket.bg

Шампион 2006 стартира с победа Втората тройка в женската А група. Момичетата на Лъчезар Коцев надиграха Академик Пловдив със 78-51 в мач от първия кръг във втория етап. В зала „Триадица“ столичанки решиха всичко в тази среща още през първото полувреме, което спечелиха с 47-26. На 22 януари (събота) Шампион ще бъде гост на Локомотив София, а седмица по-рано състезателките на Елена Петрова ще домакинстват именно на „железничарките“.

Домакините на бърза ръка установиха контрол върху събитията на паркета и се радваха на двуцифрена преднина с помощта на Виктория Иванова, Антония Филипова и Ванина Василева. До края на първата част епизодичните изяви от страна на Десислава Хилендерова не помогнаха особено на гостите и техните съперници се откъснаха напред с 14 точки.

В началото на втората част точните стрелби зад дъгата на Микаела Дамянова, Александра Тодорова и Василева осигуриха допълнително спокойствие на столичанки, които няма проблеми да поддържат своя стабилен аванс. Пловдивчани отново не намериха начин да отговорят и на полувремето на светлинното табло бе изписано 47-26 в полза на Шампион.

През второто полувреме мачът продължи да се развива в същия дух и това бе всичко.

Антония Филипова бе най-добра за победителките със своите 17 точки и 6 борби. По 13 нанизаха Микаела Дамянова и Виктория Иванова, която записа на сметката си и 5 асистенции.

Диляра Черинова отвърна с 10 точки за Академик.